لوله تراشه کافدار با شیر یک طرفه سوپا SUPA

Tracheal tube SUPA

  • نوع بسته بندی: کارتنی-دایکاتی
  • تعداد در دایکات(بسته): 6 عددی
  • نحوه استریل: گاز اتیلن اکساید
  • تعداد در کارتن: 60 عدد
  • گارانتی: تضمین اصالت و سلامت فیزیکی کالا
  • تاریخ مصرف : 2022
  • استاندارد: ISO & IRAN

وضعیت : موجود

0

تماس بگیرید

لوله تراشه کافدار با شیر یک طرفه سوپا 

لوله تراشه کافدار، لوله‌ای است تنفسی که برای باز نگه داشتن مسیر تنفسی به طور موقت در داخل نای فرد بیمار یا مصدوم قرار می‌گیرد. این لوله را می‌توان از طریق بینی یا دهان وارد نای کرد تا مسیر هوا برای فردی که دچار مشکل تنفسی شده است، ایجاد شود. بعد از قرار گرفتن یک سر لوله در نای فرد مصدوم، سمت دیگر آن توسط کانکتور (Connector) به کیسه هوایی ( احیا کننده دستی) یا ونتیلاتور (Ventilator) متصل شده و عمل اکسیژن رسانی به بیمار برای جلوگیری از خفگی و سکته مغزی انجام می‌شود.

لوله‌های تراشه بر اساس قطر داخلی (ID) تقسیم بندی می‌شوند، که برای انسان در محدوده ۲ الی ۱۰/۵ میلی متر وجود دارد. همچنین طول این لوله‌ها بر اساس سانتی ‌متر علامت ‌گذاری شده تا طول لوله وارد شده به حلق از نوک دندان بیمار قابل اندازه ‌گیری باشد. انتخاب سایز لوله بر اساس وزن بیمار انجام می‌شود، به عنوان مثال برای بیماران کودک یا نوزادان نارس از لوله‌های با کوچکترین سایز استفاده می‌شود. لوله‌های بزرگتر از سایز ۶ میلی‌متر معمولاً دارای کاف با قابلیت باد شدن هستند. لوله‌های مورد استفاده معمولاً بر اساس نوع عمل انتخاب می‌شوند، مثلاً برای اعمال جراحی قفسه سینه از لوله‌های دابل‌لومن و برای جراحی هایی که احتمال فشار بر روی لوله در حین عمل وجود دارد از لوله‌های آرمه استفاده می‌شود. این محصول قابل تهیه از کلیه داروخانه‌ها و فروشگاه‌های آنلاین و معتبر لوازم پزشکی مانند هلثیوم است.

کاربردهای لوله تراشه کافدار

تحویل اکسیژن به بیمار با غلظت بالاتر از غلظت هوا (اکسیژن رسانی ۱۰۰ درصد)

رساندن گازهایی مانند هلیم، نیتریک اکسید، دی نیتروژن مونوکسید، زنون یا برخی از گازهای بیهوشی فرار مانند دسفلوران، ایزوفلوران و سووفلوران به بیمار حین بیهوشی

رساندن سریع‌تر داروهایی مانند سالبوتامول، آتروپین، اپی‌نفرین، ایپراتروپیوم بروماید و لیدوکائین به بیمار

محافظت از ریه در مقابل ورود مواد مضر برای بدن و خون‌های حاصل از شکستگی هر گونه آسیب و زخم‌های موجود در این ناحیه

اداره کردن راه هوایی بیمار در هنگام بیهوشی عمومی، مراقبت‌های ویژه، تهویه مکانیکی و شرایط اورژانسی

پیشگیری از آسپیراسیون ترشحات دهان و حلق به داخل تراشه

تنفس مصنوعی یا کمک به بیماران نیازمند به دستگاه مکانیکی برای تنفس ( بیماران در کما)

چرا از لوله تراشه کافدار استفاده می‌شود؟

در شرایطی که ترشحات مانند خون یا عفونت باعث انسداد مجرای تنفسی و هوایی فرد می‌شود، اکسیژن خون کاهش یافته و فشار شریانی افزایش می‌یابد که باعث تضعیف مراکز تنفسی و اسیدوز (Acidosis) می‌شود. این مورد می‌تواند باعث نارسایی تنفسی یا قلبی و حتی در مواردی مرگ شود. هرگاه دستگاه تنفسی بیمار دچار انسداد مکانیکی و یا احتباس ترشحات و سرفه غیر مؤثر شود، برای نجات جان بیمار و ادامه حیات او لوله‌گذاری داخل تراشه انجام می‌گیرد.

اجزای تشکیل دهنده لوله تراشه کافدار سوپا

کاف با قابلیت باد شدن

دارای سوراخ نرم و مورفی

لوله شفاف، مقاوم و انعطاف پذیر و مدرج از جنس پلی وینیل کلراید (PVC مدیکال)

دارای والو مناسب جهت به کارگیری سرنگ همراه با لوئرلاک یا بدون آن

دارای کانکتور خمیده ۱۵ میلی‌ متری

بیول

دارای بالن پیلوت

از جمله مشکلاتی که در بخش مراقبت‌های ویژه بیماران تنفسی که طولانی مدت بستری هستند، احتمال آسیب به مخاط تراشه و آسپیراسیون ترشحات راه‌های هوایی فوقانی در افرادی است که برای تنفس نیاز به کمک دستگاه برای مدت زمان طولانی دارند. وجود کاف با حجم زیاد و فشار کم در لوله تراشه کافدار سوپا این مشکل را حل کرده و با کاهش فشار به مخاط راه هوایی مانع از خطر آسیب به نای و دستگاه تنفسی می‌شود.

لوله تراشه کافدار سوپا با قابلیت باد شدن کاف، بعد از قرار گرفتن لوله در نای پر از هوا شده و در نهایت از نشت هوا و ورود خون، ترشحات، محتویات معده و مایعات به راه هوایی بیمار جلوگیری می‌کند.

چطور لوله تراشه کافدار در نای یا بینی بیمار قرار می‌گیرد؟

در مواقعی که بیمار در کما بوده یا قادر به همکاری با پزشک نیست، لوله تراشه کافدار از طریق نای کار گذاشته می‌شود. دقت داشته باشید در صورتی که آموزش پزشکی ندیده‌اید، هرگز شخصا اقدام به کارگذاری لوله تراشه کافدار در بینی یا دهان بیماری که دچار مشکل تنفسی شده است، نکنید.

قبل از وارد کردن لوله از سالم بودن کاف و سیستم باد کردن کاف مطمئن شوید.

کانکتور را محکم وارد لوله تراشه کنید.

بر اساس تکنیک‌های رایج پزشکی، لوله گذاری را بر حسب شرایط بیمار در دهان یا بینی او قرار دهید ( از نشانه عمق لوله گذاری جهت تعیین محل صحیح قرار گیری لوله استفاده کنید).

کاف را با کمترین میزان هوا که سیل (Seal) ایجاد می‌کند، باد کنید.

لوله را به سیستم تهیه مناسب وصل کرده و از محکم بودن اتصالات مطمئن شوید.

لوله را در محل مناسب روی گردن یا صورت بیمار با چسب محکم کنید.

لطفا در حین استفاده از لوله تراشه کافدار سوپا به موارد زیر دقت داشته باشید:

وسایل مورد استفاده در زمان باد کردن کاف بایستی تمیز و عاری از تمام مواد خارجی و آلوده کننده باشد.

ابزار باد کردن کاف بایستی بلافاصله بعد از مصرف از دریچه باد کردن کاف جدا شود.

بعد از برقراری چرخه تنفس و به طور مکرر پس از آن، بایستی ایمنی تمام کانکتورها در مسیر سیستم تنفسی بررسی شود.

بایستی رطوبت کافی در مسیر تنفسی بیمار وجود داشته باشد تا تجمع و چسبندگی ترشحات به مجرای لوله تراشه به حداقل رسیده و مانع آسیب به مخاط شود.

برای اطمینان از باز بودن مجرای لوله تراشه، بایستی به طور منظم لوله را ساکشن کرد. برای برقراری مسیر هوایی باز، لوله را مرتبا چک کرده و در صورت نیاز لوله را عوض کنید.

حداکثر دوره زمانی توصیه شده برای استفاده از یک لوله تراشه ۳۰ روز است.

با اجتناب از تماس کاف با لبه‌های تیز مانع آسیب کاف شوید. چنانچه کاف آسیب ببیند، بایستی عمل لوله گذاری بیمار را مجددا انجام داد و لوله آسیب دیده را دور انداخت.

زمانی که کاف به اندازه کافی باد شد، از جابجا شدن و حرکت لوله تراشه متصل به بیمار اجتناب کنید.

چنانچه پس از لوله گذاری، لازم است سر یا گردن بیمار در وضعیت غیر معمولی قرار گیرد، بایستی از لوله آرمه استفاده کرد تا خطر خمیدگی و انسداد لوله(Kink) وجود نداشته باشد.

پس از لوله گذاری بایستی لوله تراشه را به خوبی محکم کرد تا حرکات ناخواسته و اتفاقی از بین برود.

از روش‌های استاندارد کنترل عفونت در لوله گذاری استفاده کنید.

استفاده از داروهای بیهوشی موضعی آئروسل باعث ایجاد سوراخ سوزنی در کاف PVC می‌شود.

در صورت مخدوش بودن بسته‌بندی از لوله تراشه استفاده نکنید.

لوله تراشه کافدار یکبار مصرف بوده و در صورت آسیب دیدن یا تمام شدن مدت زمان ۳۰ روزه استفاده از آن باید به روش بهداشتی امحا شده و در صورت نیاز از لوله جدید استفاده شود.

هشدار:

برای وارد کردن کانکتور به لوله از مواد نرم کننده (lubricant) استفاده نکنید زیرا ممکن است در حین عمل کانکتور از لوله جدا شود.

قبل از خارج کردن لوله تراشه کافدار بایستی تمام هوا به طور کامل از کاف خارج شود تا مانع آسیب به مسیر هوایی گردد.

چنانچه قبل از وارد کردن لوله تراشه از مواد لوبریکانت استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل نمایید که ماده لوبریکانت مجرای لوله را مسدود ننماید و مانع از تهویه بیمار نشود. ژل‌ها و لوبریکانت بیهوشی می‌توانند باعث انسداد کامل یا نسبی لوله‌های تراشه شوند.

معیار بررسی کافی بودن باد شدگی کاف را بر اساس حجم هوای تزریق شده یا میزان مقاومت احساس شده در زمان باد کردن کاف لوله تراشه، قرار ندهید. فشار و حجم کاف بایستی به طور منظم بررسی و تنظیم شود.

در زمان بیهوشی گاز اکسید نیترو می‌تواند به داخل کاف نفوذ کند و باعث افزایش حجم کاف شود. لازم است اقدامات احتیاطی جهت جلوگیری از بروز عوارض جانبی صورت بگیرد.

از تماس لوله تراشه کافدار سوپا با الکترودهای الکتروسرجری یا امواج لیزر بایستی اجتناب کرد زیرا PVC استفاده شده در ساخت این محصول در هوا گازهای سمی تولید می‌کند یا در محیط غنی از اکسیژن (مانند شرایط بیهوشی) مشتعل می‌شود.

توجه : سایزبندی محصول بر اساس تولید کارخانه متغیر بوده و احتمال زمان ارسال کالا نیز بر اساس وضعیت تولید کننده وجود دارد قبل از خرید استعلام فرمایید.

روش های پرداخت این محصول

 • پرداخت آنلاین
 • پرداخت در محل ( فقط در تبریز)

روش های ارسال

 • ارسال با پست
 • ارسال با باربری
 • ارسال با تیپاکس
 • ارسال با TPX