ظرفیت تولید ۳میلیون دوز واکسن ایرانی ـ استرالیایی تا پایان مهرماه

یکشنبه, 28 شهریور 1400

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیام طبرسی با بیان اینکه فاز اول واکسن مشترک ایران و استرالیا در کشور استرالیا و فاز 2 و 3 در ایران انجام شد، اظهار داشت: نتایج فاز دوم تست انسانی که روی 400 نفر در کشورمان انجام شد، مناسب بود و عوارض جانبی جدی برای داوطلبان دریافت‌کننده واکسن ایجاد نکرد.

وی درباره نتایج فاز دوم مطالعه انسانی این واکسن ایرانی ـ استرالیایی افزود: سرم خون 87 درصد دریافت‌کنندگان در مواجهه با ویروس کرونا آن را خنثی کرده است.

طبرسی با اعلام اینکه "روز گذشته تزریق فاز سوم تست انسانی واکسن اسپایکوژن به پایان رسید"، ادامه داد: در فاز سوم، این مطالعه روی 16 هزار و 800 نفر انجام شده است و منتظر نتایج اثربخشی آن هستیم که ظرف یک ماه آینده مشخص خواهد شد.

محقق کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی ـ استرالیایی کرونا تصریح کرد: درصورتی که وزارت بهداشت برای تولید این واکسن مجوز مصرف اضطراری صادر کند، تا آخر مهرماه می‌توان 3 میلیون دوز از این واکسن را در اختیار وزارت بهداشت قرار داد.

واکسن اسپایکوژن، یک واکسن پروتئین نوترکیب و حاوی قسمتی مشابه با ویروس کرونا به‌نام "پروتئین اسپایک" و تولید شرکت سیناژن با همکاری شرکت Vaxine استرالیا

ثبت نظر

نظر جدید
نظرات 0