پزشک افشاگر ویروس کرونا درگذشت

جمعه, 18 بهمن 1398

پزشک چینی که برای نخستین بار خبر ویروس کرونا را منتشر کرده بود درگذشت

     بگزارش  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر لی ونلیانگ پزشک ۳۴ ساله چینی که برای نخستین بار خبر از ویروس جدید کرونا داده بود خودش بر اثر بیماری ناشی از این ویروس درگذشت.

این پزشک که خودش متخصص چشم بود، برای نخستین بار گزارش داده بود که متوجه یک ویروس خطرناک مشابه سارس شده است.چهار روز بعد از انتشار خبر توسط این پزشک، پلیس چین وی را متهم به شایعه‌پراکنی کرده بود. او چند روز پیش اعلام کرده بود که مبتلا به ویروس کرونا شده است و ساعاتی پیش بر اثر این بیماری درگذشت.

در گزارش‌هایی که بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان نیز آن را منتشر کرده بودند، گفته شده بود که در اواخر دسامبر یا اوایل ژانویه، پزشکی به نام لی ون لیانگ که در بیمارستان مرکزی ووهان خدمت می‌کرد با معاینه موارد ابتلای به نوعی بیماری شبیه سارس و انجام آزمایش‌های مربوطه، شیوع نوع جدیدی ویروس را به اطلاع همکارانش رساند.پلیس چین به دکتر لی هشدار داده بود که از انتشار چنین اخباری خودداری کند و در غیر اینصورت به تشویش اذهان عمومی متهم خواهد شد و تحت پیگرد قرار خواهد گرفت.

دکتر لی، که ۳۴ سال داشت، به شبکه سی‌ان‌ان آمریکا گفته بود که روز شنبه تایید شد که خود او نیز به این بیماری مبتلا شده است.

ثبت نظر

نظر جدید
نظرات 1
avatar
کاربر مهمان دوشنبه, 21 بهمن 1398
یستبنتیسنمبتنمیستنمبتنمینمبنینئبنئینسبئنمئسیئب