آخرین اخبار و تحولات مرتبط با شیوع ویروس کرونا و تلاش‌های بین‌المللی برای مقابله با آن

یکشنبه, 13 بهمن 1398

به گزارش گروه بین‌الملل ، با عبور تعداد مبتلایان به ویروس مرگبار کرونا از مرز 10 هزار نفر و افزایش تعداد قربانیان به بیش از 210 نفر، تلاش‌های برای پیشگیری از شیوع این بیماری در اقصی نقاط جهان شدت گرفته است. در این میان سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای اقدام به اعلام حالت فوق‌العاده درباره ویروس کرونا کرد و از همه کشورهای جهان خواست که برای مقابله با این ویروس مرگبار آمادگی داشته باشند.

ویروس کرونا که حتی بازارهای جهانی را نیز تحت تأثیر قرار داده، این روزها به یکی از مهم‌ترین موضوعات رسانه‌ای بدل شده است و اخبار مرتبط با آن از سوی شهروندان کشورهای مختلف جهان دنبال می‌شود. خلاصه‌ای از مهم‌ترین عناوین رسانه‌ای مربوط به شیوع ویروس کرونا و تلاش‌های بین‌المللی برای مقابله با این ویروس مرگبار را در گزارش می‌خوانید:

- مقامات چینی روز جمعه اعلام کردند که تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به حدود 10 هزار نفر رسیده و 213 نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده‌اند.

- دولت انگلیس شناسایی دو فرد مبتلا به ویروس کرونا را در این کشور تأیید کرد.

- وزارت امور خارجه آمریکا به شهروندان این کشور توصیه کرد که از هرگونه سفر به چین بپرهیزند. این وزارتخانه همچنین از شهروندان آمریکایی ساکن چین خواست که این کشور را ترک کنند.

- وزیر پژوهش آلمان اعلام کرد که ظرف ماههای آینده واکسنی برای مقابله با ویروس کرونا در این کشور تولید خواهد شد.

-جمهوری اسلامی ایران تمام پروازها به/از چین را ممنوع اعلام کرد.

- دولت‌های آلمان، انگلیس، فرانسه، کره جنوبی و بنگلادش، بازگرداندن شهروندان خود از چین را آغاز کرده‌اند.

- دولت سنگاپور اعلام کرد تا اطلاع ثانوی ورود اتباع چینی و مسافرانی که اخیراً به چین سفر کرده باشند به این کشور ممنوع است.

- شرکت هواپیمایی «دلتا ایرلاینز» آمریکا اعلام کرد از روز ششم فوریه (17 بهمن) کلیه پروازهای خود به/از چین را تعلیق خواهد کرد.

ثبت نظر

نظر جدید
نظرات 0